Pimpkowaa

Konto zarejstrowane: 15 czerwca 2020

Najnowsze posty użytkownika:

kuć czy nie kuć?
autor: Pimpkowaa dnia 17 czerwca 2020 o 11:03
Pimpkowaa, bo to zależy.
Np. można mocno ściąć kopyta (ale podkowa nie jest zdarta) - taki koń zawodów nie pójdzie.
Potem kopyto odrośnie (albo od razu optymalnie), ale podkowa będzie już zdarta.
Z jazdą i lonżowaniem: jak pojeździsz i polonżujesz konia "na krótko" to "rośnie" w kłębie.
Jak zrobisz jamnika i polata - grawitacja robi swoje.
Przy problemach z załapaniem się w miarę wzrostu - kuce mierzy się wieczorem.

keirashara, możesz tego nie wiedzieć, ale miara dla kucy w podkowach jest inna niż dla bosych.
I z cienkimi podkowami można "zaoszczędzić" kilka kluczowych milimetrów.
Ale 2 cm już nie da rady. Wtedy zostają "małe konie" (gdy chodzi o kuca grupy D).


Potrzeba akurat na ''C'' grupowca. 🙂 Kowal z którym dzisiaj rozmawiałam powiedział ze jest w stanie bezpiecznie zejść centymetr z kopyta, dlatego zostaje mi znalezienie jak najcienszych podków (założone tylko do mierzenia, koń normalnie porusza się bez. Niestety ani internet, ani okoliczne hurtownie nie mają nic na stanie (bądź ja szukać nie umiem). Mogłabyś mi wyjaśnić o co chodzi z ,,robieniem jamnika i polata?'' Nigdy nie spotkałam się z takimi określeniami.
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: Pimpkowaa dnia 16 czerwca 2020 o 12:26
Pimpkowaa, no wygląda z opisu na "elektrycznego hebla" albo nigdy nie był jeżdżony poprawnie na kontakcie i tego nie umie po prostu skoro się nie chciał opierać.
Jeśli metal mu nie pasuje , to możesz spróbować właśnie tworzywo.
Wynika z krótkiego opisu, że bał się wędzidła/ręki i znalazł sobie rozwiązanie jako obronę pyska czyli zaciskanie się na wędzidle i teraz jest  heblem.
Masz mocną rękę? Dużo nią ruszasz ?



Mam średnio mocną, ale stabilną rękę i staram się kontrolować jak najbardziej, żeby być delikatniejsza.
Mogę dodać jeszcze, ze poprzedni trener kazał go jeździć na gumach ( okres podbijania i uciekania od wędzidła do góry) i w tamtym czasie zaczął uwalac się na dole. Pimpkowaa, a co na to trener? Powinien was zobaczyć ogarnięty trener na żywo. Może się okazać, że wcale nie potrzebujecie wymyślnych wędzideł, tylko musicie popracować nad dosiadem, ręką, sposobem jazdy.


Były trener jak się po czasie i metodach okazało, nie do końca miał pomysł jak konia prowadzic i metody tez nie były najlepsze. Aktualnie od długiego czasu poszukuje trenera ale mam problem, bo Ci co w okolicy to przetestowani, ale nie odpowiadały mi w większości przemocowe podejścia ( właśnie żeby konia na siłę ustawiać), a upatrzeni niestety nie dojeżdżają na moje „zadupie”.

Dodam jeszcze, że zęby zdrowe i sprawdzane regularnie przez weta.
Rozważę w takim razie pożyczenie wędzidła z winderena żeby zobaczyć jak zachowa się na innym materiale, albo owinę swoje bandażem.🙂 trenera poszukiwań ciąg dalszy.
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: Pimpkowaa dnia 16 czerwca 2020 o 11:10
Ludzie, może ktoś bardziej doświadczony w dobieraniu kiełzna będzie mógł mi pomóc 🙂.
Młody koń, całe życie chodził na podwojnie łamanym zwykłym pełnym wedzidle, nie chciał się na nim opierać, uciekał do góry, później zaczął za nie łapać i przeciągać się ze mną, uwalać na dole, w parkurach przestał kompletnie a nie reagować, zmieniłam na pojedynczo łamany wielokrążek, o ile odzyskałam trochę kontroli nad tempem, tak koń uciekał od ręki, podbijał do góry głowę i niekoniecznie chciał współpracować na nim. Wróciłam do podwojnie łamanego, na ten moment w ręce mam ciężar 2 kilogramów jeżeli chcę wziąć go na krótszy kontakt, nie reaguje na przytrzymanie do przeszkód, więc odstawiłam na razie wędzidło całkowicie, żeby mógł odpocząć. Rozważałam probować winderena, ale widzę, że sporo osób odradza ze względu na grubość, a mój ma jednak mały i wąski pysk. Czy jesteście w stanie coś polecić po tym krótkim opisie?
kuć czy nie kuć?
autor: Pimpkowaa dnia 16 czerwca 2020 o 10:48
Pimpkowaa, - z jakiego powodu mają być cienkie? Podkowa w trakcie użytkowania sama się piłuje, są konie, które po 6 tygodniach mają żyletki ze zwykłych podków. Nie każdy koń odrasta na tyle, żeby móc to bezpiecznie przekuć po np. 4 tygodniach.


Do pomiaru, boję się, że kuc mi lekko wyrósł, a jednak kupowałam jako mniejszego 🙂

[quote author=_Gaga link=topic=209.msg2934768#msg2934768 date=1592292652]
Pimpkowaa, nie jeździj zawodów po przekuciu i zawsze lonżujnprzed pomiarem - jeślinta grubość podkowy to z uwagi na wzrost i kategorię startową.
[/quote]
Słyszałam, żeby nie jeździć ani nie lonżować konia przed pomiarem, bo podbija to do centymetra wzrostu, mogłabyś mi to wyjaśnić?🙂
kuć czy nie kuć?
autor: Pimpkowaa dnia 15 czerwca 2020 o 21:53
moderator skierował mnie do tego miejca, mimo, że wątek nieaktywny, może kogoś obudzi.
Jakie są najcieńsze dostępne na rynku podkowy dla kuca/małego konia? Czy w grę wchodzi jedynie piłowanie zwykłych podków, chodź nie ukrywam, że wolałabym kupić coś gotowego i nie męczyć kowala. Jakiej grubości są takie maksymalnie cienkie?
Najciensze dostępne podkowy
autor: Pimpkowaa dnia 15 czerwca 2020 o 21:48
Ile milimetrów mają najcieńsze podkowy jakie można założyć kucowi? Oraz czy jest możliwość dostać je szaremu człowiekowi, czy konieczne załatwianie przez kowala?
Spotkałam się z metodą ścierania podków szlifierką, ale czy jest możliwość zakupu gotowych uuuultracienkich podków?


Na pewno jest możliwość przeczytania regulaminu.
Viss Mod.
Wątek o kuciu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,209.3210.htmlm

[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Nieprzeczytany regulamin.
Zakładanie nowych wątków na istniejące już tematy.
[/center]