karolina_
Konto zarejstrowane: 07 grudnia 2008
Ostatnio online: 22 lutego 2025 o 01:22
Najnowsze posty użytkownika:
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: karolina_ dnia 22 lutego 2025 o 01:22
makuch z wiesiołka u mnie dokładają największe żarłoki, ale mam pojedyncze pałki (bo to się nie rozpuszcza jak nie jest płatkowany to bu). jak ktoś Wam sprzedam to zamiast lnianego to bym reklamowała i to od razu
Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka
autor: karolina_ dnia 21 lutego 2025 o 14:11
donkeyboy, po 3-4 mcach w zajazdce to już raczej jakieś niespodzianki czy wyjazdy mogą spowodować że będzie potrzebna kamizelka. No chyba że masz jak ja tendencje do walenia na glebę z własnej winy ale na to nie ma lekarstwa :P
Kącik Ujeżdżenia
autor: karolina_ dnia 21 lutego 2025 o 12:46
Nevermind, w tym kontekście tak. może poprawić elementy, poprawić trochę galop, może zrobić więcej punktów dostosowując swoją jazdę danego dnia - taka opcja jest zawsze, 100% nigdy nie padło. W ostatnich latach rywalizacja między Glamourdale a Dalera pokazala jak można pociągnąć wynik nawet w ciągu jednego dnia (Glamour na ME np.). Natomiast nie ma możliwości już startować w wyższej rangi zawodach (startuje na poziomie CDI 5*) czy dalej na nich zajść niż ścisły finał IO i to miałam na myśli.
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: karolina_ dnia 21 lutego 2025 o 10:39
Perlica, wrzuć na grupę transport koni na FB prośbę o ofertę, bo są duże różnice. Najtaniej załapać się na łączony transport, jeśli jesteś elastyczna z terminami. Ja tak zawsze woziłam. Trace tak jak pisze Iskra de Baleron najlepiej żeby ogarnął sprzedający.
Kącik Ujeżdżenia
autor: karolina_ dnia 21 lutego 2025 o 10:37
Nevermind, to już jest top poziom światowy, do finału IO/MS wchodzi 15-18 najlepszych par na świecie. Wyżej się nie da.
Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka
autor: karolina_ dnia 21 lutego 2025 o 10:33
donkeyboy, to jest trochę kompromis między ochrona a nie krepowaniem ruchów na młodym koniu, bo tam trzeba jednak dużo robić za konia i w związku z tym trochę się powyginać. Na moją level 3 już nic bym nie ubrała bo bym się w siedzisku siodła nie zmieściła. I tak mam problem z galopowaniem w niej w pelnym siadzie bo jest długa a ujezdzeniowe siodło jest głębokie i ma wysokie leki. Kamizelka unosi mi się na ramionach bo dół leży na siodle. One jednak nie są zaprojektowane do jazdy w ujezdzeniowce tylko w płaskich crossowych/skokowych siodłach.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: karolina_ dnia 21 lutego 2025 o 10:26
Marzy mi się świat, w którym konie, jak psy czy koty, kupuje się od hodowcy, który musi pewne wymogi spełnić, w tym czystości rasy, a nie mnożyć bez ładu i składu. Nadprodukcja końskich kundli jest kosmiczna w swej powszechności, ilości i często okrucieństwie.
Evka, to mamy podobne zdanie. Przy czym to totalnie nie oznacza że każdy ma hodować sporty. Są super hodowle tinkerow, koni kolorowych, czy inne miejsca nastawione na jeźdźca rekreacyjnego a przy tym dbające o konie. Niestety są też miejsca w którym klacze hodowlane nie widują ani kowala ani dentysty, które nie są niczym innym jak pseudohodowlami.
Kącik Ujeżdżenia
autor: karolina_ dnia 21 lutego 2025 o 10:09
mindgame, z bardzo dużego ruchu na boki wynikają. to młody kon, nabierze siły to przestanie się bujać.
wasze ulubione seriale
autor: karolina_ dnia 20 lutego 2025 o 19:36
Perlica, jako dodatek dla lepszego samopoczucia super, gorzej jak jest promowany "zamiast" - typu biorezonans zamiast rzeczywistych badań.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: karolina_ dnia 20 lutego 2025 o 15:12
Ten Calvet dajecie zamiast witamin typu reformin/osteomin/horse vital/chevinal? czy jako białkowy dodatek dla koni w ciężkim treningu?
wasze ulubione seriale
autor: karolina_ dnia 20 lutego 2025 o 15:02
Perlica, Ocet Jabłkowy bardzo fajny. Osobiście mam w gronie dalszych znajomych dwie osoby w podobnych klimatach, w tym jedna która serio chorym ludziom robi biorezonans i dobrze z tego żyje. Dość przerażające jak łatwo się to szerzy przez social media.
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: karolina_ dnia 20 lutego 2025 o 14:29
nikyu, jesli planujesz kastracje na wisone to moglibysmy dolaczyc jednego. Ale tylko w tej sytuacji - nie odchowujemy ogierkow powyzej roku, nie mamy doświadczonych pracownikow ani infrastruktury do tego.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: karolina_ dnia 20 lutego 2025 o 14:14
Evka, To prawda, jeszcze gorzej jest kupić od handlarza odpicowanego 3 razy drożej. Mam na myśli co innego - kupowanie ze sprawdzonych miejsc. Kupiłam 3 matki (nie surogatki tylko matki, mają genetycznie swoje źrebaki), z których pierwszymi wlascicielami/ hodowcami jestem w kontakcie. Jak jeszcze kupowałam konie do jazdy to dwa ostatnie też kupiłam od hodowcy. Nie ma u mnie koni z nieznana historia - wystarczyło mi że raz się potężnie nadziałam, wiele lat temu.
Iskra de Baleron, imho dopuki nie ma kategorycznego zakazu chowu w stanowiskach i minimalnych wymogów wybiegu na konia to kontrole PIW nic nie zmienią. Nie wolno trzymać konia w za małym boksie ale wolno w stanowisku, co jest kompletnie bez sensu.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: karolina_ dnia 19 lutego 2025 o 13:37
Z tego, co babeczki opowiadają, co znajdują, gdzie i w jakich warunkach to trudno uwierzyć, że to kraj w Europie, w dzisiejszych czasach.
Evka, a to inna sprawa. U mnie jest sąsiad, który mimo tłumaczenia i rozmawiania ma konia od 4 lat (od odsada) zamkniętego w szopie. Kowal byl raz, wet nigdy. Na szczęście (narazie?) chociaż odwiedlismy go od pomysłu rozmnażania tego. A jego koń nie ma źle, ludzie tutaj trzymają po kilka(nascie) koni i kucyków w komórce "na zakładkę", tak ze np. konie stoją za przechodnim warsztatem czy pomieszczeniem gospodarczym, wiec jak juz tam wejdą to nie wychodza. Miałam epizod zwiedzania takich miejsc bo szukalam dla znajomej taniej surogatki - wytrzymałam 3 czy 4 wycieczki i potem już grzecznie odmówiłam dalszych, nie dalo sie na to patrzeć ani rozmawiać z tymi ludźmi. Inna sprawa, że nie odwazylabym sie zadnej z tych klaczy dla niej wziąć, bo cholera wie jakie ma robale, grzyba, czy pasożyty skórne. Zachowanie tez mogloby być kiepskie, jak te konie sie baly wyjsc z pomieszczenia (pewnie cale zycie z tylko z szopy do szopy).
PS. ja nie mam złotych klamek, wiec jakby sie PIW uparl to coś tam by sie pewnie znalazlo.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: karolina_ dnia 19 lutego 2025 o 11:18
Evka, mam nadzieję że moi na to nie wpadna, bo ilosci papierów i tak są ogromne - faktury (u mnie pełna księgowość), ewidencja czasu pracy pracowników, rachunki do zleceń, listy płac - co miesiąc drukuje i podpisuje stos makulatury. Jakbym miała poza zbieraniem faktur zbierać jeszcze podpisy kowala w "dzienniczku" to chyba musiałabym juz zatrudnić kogoś tylko do adminu.
U mnie PIW przy kontroli mierzy boksy, patrzą czy jest czysto, pytają o opiekę wet i patrzą na paszporty i karty wysyłki nasienia i TRACE. Czasem chcą żeby im fiolki zachować do sprawdzenia numerów z fiolki z dokumentami. Kontrolują za jednym zamachem TRACE I dobrostan. Karty leczenia przykładowe chcieli, ale to tyle. Żadnych zapisków o kowalu, żadnych faktur.
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: karolina_ dnia 19 lutego 2025 o 11:09
melehowicz, ja koniom, które startują nic nie daje, uczę je jeździć ze starszym koniem zaczynając od treningów wyjazdowych, więc sytuacji gdzie wszystko jest na spokojnie. Tu jest mowa o dwulatku, który nie wiadomo czy zna oddzielanie od stada, a nie tylko przyczepę. Nie trzeba transportu żeby był cyrk z takim koniem, można go zabrać pierwszy raz samego do boksu bez innych koni i też będzie trzoda. Transport tylko stwarza dodatkowe niebezpieczeństwa.
Z wyjazdami na czempionaty jest gorzej - zrebne kobyły to raczej sam domosedan. A to zawsze kobyla jest problemem, nigdy źrebak. W wilkowicach kiedyś bdb źrebak dostał zwykła premie, nie Elite - nie położył się całą noc bo mu matka nie dala, bo nie mialam tyle domosedanu żeby ją skutecznie uspokoić. Tylko z drugiej strony długi transport (6-8h dla mnie) je męczy, boję się że się zapchają/odwodnia jak je za mocno nacpam - ogólnie dojrzałam do tego żeby przestać jeździć ze źrebakami bo ocena często się różni od tej inspektora związku dla ujezdzeniowych (komisje sa nastawione na skoki) a to jest taka wyprawa że mogę tym nakładem pojechać z tym koniem 4 lata pozniej dwa razy na zawody w tej cenie i moich roboczogodzinach
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: karolina_ dnia 18 lutego 2025 o 23:09
melehowicz, ja sie boje, osobiscie zaliczyłam zerwany kantar, a w efekcie bieganie po przyczepie i nogę na belce. Kolezanka zaliczyła wyzszy level - probe wyjscia okienkiem...
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: karolina_ dnia 18 lutego 2025 o 21:58
Evka, to jest obowiazek prowadzenie takiego zeszytu? Czy lokalne zalecenie u Was? Na odrobaczanie powinny byc karty leczenia. Natomiast pierwszy raz slysze ze jest koniecznosc robienia ewidencji wizyt kowala czy weta przy ktorych nie sa podawane leki? U mnie jedyna ewidencja poza kartami leczenia to faktury, ale tam jest tylko usluga podkuwnicza/weterynaryjna, bo to jest zbierane na potrzeby US nie PIW.
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: karolina_ dnia 18 lutego 2025 o 21:52
melehowicz, imho gorsza opcja niż ten straszny sedalin/domosedan jest konieczność odwieszania roczniaka z belki czy podnoszenia go z gleby samemu na ekspresówce. Czesc moich koni jedzie pierwszy raz z biegalni prosto na artroskopie w wieku 1-2 lat, 3h w jedną stronę - najpierw ekspresowka prawie od samego domu potem kawałek przez Warszawe. Jade z nimi sama albo mąż sam. Wiąże tak jak mowisz, na dwa uwiazy z mocnymi grubymi karabinczykami (robione w tym celu), ale co z tego jak i tak potrafia zerwac kantar i latac po przyczepie jak wolne elektrony szukajac wyjscia, albo wskoczyc przodami na przednia belke. Dlatego wyjmuje przegrode umozliwiajac staniecie pod skosem, zamykam siatke nad trapem i je cpam + co okolo godzine staje na MOP sprawdzic jak sie kon ma i ewentualnie dolozyc - zakladajac ze nie zachowuje sie tak, ze musze stanac szybciej.
Też nie ma sensu traumatyzowac konia wożeniem dodatkowo, bo i tak będzie straumatyzowany jadąc sam w nowe miejsce i może potem nie chcieć wsiadać. Dlatego jak musze wozic bardzo mlode to je cpam, a potem juz pod siodłem uczę je bez wspomagania wsiadać na zarcie i jeździć, najpierw ze starszym koniem.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: karolina_ dnia 17 lutego 2025 o 23:00
donkeyboy, jak już nakarmisz z tabelki i będziesz wsiadac to daj znać, wezmę popcorn 😀
a tak serio, to dużo pasz ma duże widełki, typu 200-500 g na 100 kg. Chyba kwestia jakie dany koń ma predyspozycje. Mam takie co jakbym dawała 500 g/100 kg to by się toczyły.
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: karolina_ dnia 17 lutego 2025 o 22:51
Iskra de Baleron, zawsze zostaje im kocia karma 🤣
shewolf, czy domosedan czy sedalin, jak pastę to tak z 15 minut wcześniej i nie ma co szalec, ja daję 2 kreski i najwyżej dokładam. Dołożyć można, odjąć się nie da, a jak będzie tak zadżumiony że mu się będą nogi platać to też niedobrze.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: karolina_ dnia 17 lutego 2025 o 22:42
donkeyboy, imho najpierw pozamawiaj po 3-4 próbki tych pasz o których myślisz, żeby zobaczyć czy bedzie jadła bez wyrzucania ze żłobu, zostawiania na potem itp.
SIODŁA
autor: karolina_ dnia 17 lutego 2025 o 22:37
_Gaga, to jest wszechstronne/skokowe z krótką tybinka. Odbarwione faktycznie trochę jest przy popręgu i na siedzisku, wygląda trochę jakby farba się nie trzymała.
Jak nikt nie kupi to pewnie skończy jako stołek barowy u nas w kuchni, ale trochę go do tego szkoda.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: karolina_ dnia 17 lutego 2025 o 21:43
ogurek, ok. czyli jednak właściciel nie może "bo chce"? bo tego właśnie próbujemy się dowiedzieć - czy sukcesywnie ma mi lekarz wyłączać kolejne konie wpisem w paszporcie (a ja zgłaszać w IRZ) w miarę jak dostają leki, czy ja mogę sobie je wyłączyć bo mam widzimisię i wtedy spada to w głowy weta. Nie ukrywam że ostatnia opcja byłaby idealna, ale zanim wpisze w paszport bzdury i ściągnę na siebie telefony z ARiMR i PIW to się wolę dobrze upewnić jak u nas do tego podchodzą.
Dokumenty przekopie w wolnej chwili dokładnie, ale z tego co widzę mówią tylko o wpisie dokonywanym przez weta.
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: karolina_ dnia 17 lutego 2025 o 18:42
shewolf, ja takim koniom daje sedalin profilaktycznie - zabrany od stada mlodziak na pierwszy wyjazd przyczepa to sie moze skonczyc na barierce, gleba, czy innymi dziwnymi historiami.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: karolina_ dnia 17 lutego 2025 o 18:38
Wole najpierw sie dowiedziec jak patrzy na to oddzial PIW ktory mnie bedzie kontrolowal a potem wpisywac wykluczenia z woli wlasciciela, czy z racji lekow podanych wstecz. Serio interpretacje tych samych przepisow sa rozne - musialam przez pewien czas mailowo informowac PIW ze bede zamawiac nasienie na TRACE bo tak zinterpretowali przepisy. Oddzialy znajomych interpretowaly to inaczej, wystarczalo im ze przychodzil TRACE w systemie. Takze bede dzialac jak sprawdze u siebie, totalnie mi nie zalezy na jakichkolwiek zatargach z oddzialem PIW czy utrudnianiu im zycia.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: karolina_ dnia 17 lutego 2025 o 13:34
kotbury, kotbury, to prawda, większość badań nie jest odzwierciedleniem monodiety.Tez z przyczyn praktycznych. Zazwyczaj (jeśli badanie nie wymaga inaczej), karmi się myszy i szczury laboratoryjne do woli - stały dostęp. Jak mają jeść duża nadpodaż kalorii to trzeba znaleźć sposób żeby je zachęcić (tuba do żołądka byłaby mega pracochłonna plus mógłby być kłopot ze zgoda, bo są inne sposoby). Zeby jadły tyle kalorii to zwykle robi się z żarcia emulsje wodna i podaje to zamiast wody, tak że jedzenie dostarcza wody i kalorii. Z oczywistych względów ciężko by tak było zrobić dietę wyłącznie na smalcu.
Co do Anthony Chaffe, dobrze napisałaś nazwisko? Jest 8 publikacji na PubMed pod tym nazwiskiem i imieniem/inicjałem, najnowsza z 1994 roku i zadna z publikacji nie dotyczy diety.
SIODŁA
autor: karolina_ dnia 16 lutego 2025 o 21:54
Odkopuje. Jak byscie wycenili siodło Pfiff Beauty, które ma z 18-20 lat, z których większość przeleżało w domu? Normalnie w ogrzewanym pomieszczeniu, zero pleśni, nic. Wypełnienie trochę pewnie oklapło i może być do dopchania/wymiany, ale poza tym siodło prawie nie ma śladów użytkowania - zostało kupione przez osobę uczącą się jeździć, która niedługo potem zrezygnowała. Obecnie zalega u mnie w domu, więc chcę obfocić i wystawić tylko kompletnie nie wiem za ile. Na olx i tu w ogłoszeniach albo są siodła młodsze tej marki albo w podobnym wieku ale noszące ślady intensywnego użytkowania.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: karolina_ dnia 16 lutego 2025 o 21:46
lhp, mi ładnie podniósł biofer wyniki, tam jest hemowe i chelat. W 3 miesiące Hb z 9 na 13.5 g/dL. No i daje sie go łykać bez efektów ubocznych 💩💩💩przeciwieństwiewie do tardyferonu, ktory mialam przepisany.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: karolina_ dnia 16 lutego 2025 o 18:17
kotbury, są różne laboratoryjne modele insulinooporności (mowimy o dietowych modelach, nie genetycznych typu leptin knockout). Niektóre większość kalorii dostarczają w tłuszczach zwierzęcych (łój, smalec), niektóre na roślinnych, a niektóre w węglowodanach. I w zależności od dokładnej diety trochę inne rzeczy się dzieją. Natomiast tak czy inaczej, każdy taki model opiera się na dużej nadpodaży kalorii. Moje wrażenie słuchając osób prowadzących badania na ten temat było takie, że skąd by nie pochodziła nadpodaż kalorii to będzie miała kiepskie efekty. Moze trochę inne jak się będziemy obżerać olejem palmowym niż boczkiem i golonka, ale nadmiar żadnego nie wyjdzie na zdrowie. Ale przestałam mieć regularne updaty w temacie już 15 lat temu, od tego czasu na pewno rozumienie otyłości poszło do przodu.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: karolina_ dnia 16 lutego 2025 o 12:41
Meise, na takich koniach to niestety trzeba stale egzekwować reakcje, czyli bacior konsekwentnie za kazda lekko olana łydka.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: karolina_ dnia 16 lutego 2025 o 12:18
Meise, a jak z Twoja konsekwencja stopniowania pomocy? Ja tez mam jednego diesla I jego rozgrzewka musi mieć zawsze element przypomnienia o szybkiej i pewnej reakcji na łydkę. Przykladem takiego cwiczenia jest "ruszanie z wpierdolu" czyli zatrzymujesz się i na lekko luźnej wodzy delikatnie dajesz krotka łydkę do ruszenia klusem ze stój. Jak nie ma reakcji albo jest za wolna to szybko powtarzasz i wtedy już za łydka (nie po zadzie) lecą dwa szybkie klapsy bacikiem. Ma iść od Twojej myśli że chcesz ruszyć. Potem jak już trochę porozluzniasz, powyginasz i dobrze wejdzie na kontakt to to samo robisz na kontakcie - tu juz nie tylko wymagajac reakcji na łydkę ale i przejścia przez rękę (rozluznienia zuchwy I potylicy).
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: karolina_ dnia 15 lutego 2025 o 13:01
ogurek, tak, altrenogest - dostają altresyn dla świń, wychodzi sporo taniej niż preparaty dla koni, co nie znaczy że tanio. Dalej kolo 2500 zl za ciaze (3.5 butelki litrowej) przy podawaniu do dwóch tygodni przed terminem. Na szczęście u mnie tylko jedna jest pod tym względem problemowa, chyba że się trafi zapalenie łożyska to też altresyn wchodzi.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: karolina_ dnia 15 lutego 2025 o 11:15
_Gaga, nie rozumiem pytania, nie o cukrzykach pisalam wyzej a o odchudzaniu, to inne sytuacje jesli chodzi o odplatnosc/refundacje/cene przy odplatnosci 100%. Plus saxenda to liraglutyd.
Anyway, koniec offtopu z mojej strony.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: karolina_ dnia 15 lutego 2025 o 00:52
Facella, ostatnia moja wypowiedz w tym temacie, bo normalnie sie tym charytatywnie nie zajmuje. Te produkty różnią sie penem jaki jest dolaczony, a przede wszystkim w wielu krajach też cena i statusem refundacji. Wegovy jest generalnie nierefundowany. Co do ozempicu, cukrzycy maja szanse na refundacje (bywaja restrykcje) ale jesli chodzi o odchudzanie to większość ubezpieczycieli (na całym swiecie w tym NFZ) nie refunduje leków poza zarejestrowanym wskazaniem, wiec tu juz trzeba sobie zapłacić. Ponieważ ozempic jest tanszy (nawet przy odplatnosci 100%) od wegovy, to rzeczywiście lepiej jest skołować od lekarza receptę na ozempic niż na wegovy, bo różnica w cenie jest duza. Czysta oszczednosc. Jak ktoś bardzo nie chce stosowac "niezgodnie z przeznaczeniem" to są do wyboru jeszczcze conajmniej dwa inne podobne leki, wspomniane tu mounjaro I saxenda. Ja tam lubię oszczednosci tam gdzie sa sensowne. Jak mi farmaceuta proponuje tanszy zamiennik to biore a moje klacze w ciąży dostają progesteron dla świń bo jest tanszy niz dla koni.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: karolina_ dnia 14 lutego 2025 o 16:40
wistra, mi też by sie przydalo, szkoda ze pharma nie dziala jak wiele innych branz i klienci nie mogą mnie np obsypac bezplatnymi probkami przy okazji jakiegoś spotkania czy konferencji. 🤣 bo tak to musialabym dobrze prosic lekarza, nie mam dodatkowych chorob a BMI trochę ponad 25, ale nie ponad 30.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: karolina_ dnia 14 lutego 2025 o 16:14
ozempic jest hejtowany, bo nie jest nigdzie zarejestrowany jako środek odchudzający. To jest jego skutek uboczny.
Facella, jest zarejestrowany do redukcji wagi od 2021 w USA i od 2022 w EU pod nazwą Wegovy. Ozempic to nazwa handlowa tego samego leku ale już zarejestrowana dla cukrzyków. Dalsza część Twojej wypowiedzi tez się kupy nie trzyma, widać że nie masz pojęcia jak działa refundacja.
Są osoby ktorym te leki pomagaja. Ciekawa jestem czy doczekamy sie wersji wet dla koni z insulinoopornoscia / syndromem metabolicznym.
Odnowa biologiczna konia:urządzenia jak derki, ochraniacze, hofmag itp
autor: karolina_ dnia 14 lutego 2025 o 13:42
keirashara, podaje dożylnie bez problemu, dostawowo musi wet. Super Fenn dajesz stale po 30 ml, czy schodzisz z dawki do 15?
Perlica, u nas nie ma dostępu do HofMaga. Jest Bemer, po którym nie widziałam efektów poza zmniejszeniem obrzekow, ale tu dużo lepszy efekt daje postawienie pijawek. Jest też Activo Med ale nie miałam okazji korzystać.
Fizjo/osteo moje chodzące konie mają co 6 tygodni, jest po tej samej szkole co Ania Bajko. Jestem zadowolona i tutaj nie mam uwag.
Pytam głównie dlatego że mam jednego konia w trochę starszym typie, lekko limfatycznego i z tendencja do minimalnego puchniecia tylow po intensywnej pracy. Ma dużo swobodnego ruchu żeby poprawic krążenie, ale ze zaczyna pracować trochę intensywnej to chciałabym go dodatkowo wspomóc.